Greqi / sulmohet komisariati i policisë ne qender te Athinës në Omonia, deme materiale

Aktualitet

Athinë / Nje sulmi është bërë pak minuta me parë në komisariatin e policisë ne Omonia. Sipas informatave të para, mediat vendase thwksojne se janë shkaktuar dëme, si dhe dy police jane plagosur. Një grup prej afro 50 personash iu afruan komisariatit të Policisë Omonia, të vendosur në Rrugën Veranzero dhe hodhën bomba dhe objekte të tjera Molotov. Ngjarrja ka ndodhur sot mbrema ora 21.00 , ora lokale…