Greqi, tërmet me magnitudë 4.5 Richter

Greqi

Pak më parë një tërmet me force prej  4.5 Rihter ndodhi në 18:43 me orën lokale të vendit, si dhe 8 km në verilindje të Patras dhe 3 km në jugperëndim të Rio, Gjirin e Patras, në thellësi prej 5 km. Nuk ka raportime për dëme materiale./focusnews.al/