Greqi: Vdes vajza shqiptare 14-vjeçare

284

Trikala vajton humbjen e një 14-vjeçare të Gjimnazit të 3-të, e cila disa ditë më parë kishte një problem me zemrën e saj

 Sipas informacioneve vajza fatkeqe, me origjinë shqiptare, pasi ndjeu siklet u transferua në Spitalin e Përgjithshëm të Trikala-s ku u diagnostikua me një problem në zemër dhe më pas u gjykua e nevojshme ta transferonin në Ippokratio në Selanik ku u shtrua në urgjencë, por disa orë më vonë humb jeten.