Greqi : Vrapon 26-vjeçari për të shpëtuar, duke lënë 14 kg hashash në makinë, por arrestohet

302

Ngjarrja ka ndodhur sot në Kastoria ku oficerëve të policisë kanë bërë shënjë që të ndalonte për kontroll, por ai zbriti nga makina dhe iku me vrap. Bëhet fjalë një shqiptar 26-vjeçar . Ai po tranportonte me makinën e tij më shumë se 14 kg hashash dhe u përpoq të shmangte arrestimin, por dështoi pasi më pas u prangos.

Forca e Departamenti i Prokurorisë së Drogës të Kastoria për Sigurinë si dhe Task Forca e Gardës Kufitare Mesopotamiane për Krimin, kishin marrë informacione që në mëngjesin e ditës të Premten ku dhe arrestuan 26-vjeçarin.

Gjatë kontrollit të makinës, u gjenden në një thes 14 pako të bëra prej 14 kg.

Përveç hashashit dhe veturës, u sekuestrua edhe telefoni i tij celular, 200 euro dhe 1.210 lekë shqiptarë.

Departamenti i Prokurorisë së Drogës në Drejtorinë e Sigurisë Kastoria është duke hetuar rastin, dhe personi i arrestuar me akuzën e keqtrajtimit do t’i referohet Prokurorit të Qarkut Kastoria.