Ish-Mitropoliti: Coronavirusi një trillim të forcave të errëta dhe satanike të globalizimit”

102

Ambrose këmbëngul se koronavirusi është “një konstruksion i forcave të globalizimit”

Në një letër të hapur, ish -Mitropoliti i Kalavrita, Ambrosios, ka dalur kundër Kryepeshkopit të Greqisë z.Ieronymos. Ai e përshkruan koronavirusin si “një trillim të forcave të errëta dhe satanike të globalizimit” dhe akuzon Kryepeshkopin e Kishës Greke se po zbaton verbërisht udhëzimet e Kyriakos Mitsotakis dhe po shkatërron Kishën.

Burimi : tribune.gr
Këtë e pëlqejnë %d blogues: