Ja çfarë i uron De Biasi trajnerit të ri të Shqipërisë

Sporti

Pas zyrtarizimit te Kristian Panucit ne krye te Kombetares Shqiptare ka ardhur edhe komenti i paardhesit te tij, Xhani De Biasi. Ne nje interviste per SuperSport, De Biasi ka vleresuar me nota pozitive Panucin, duke u shprehur me keto fjale:

 “Nese Duka zgjodhi Kristianin, besoj se e ka bere pasi ka pare tek ai cilesi persa i takon menaxhimit te grupit, te situatave por edhe te eksperiencave qe ka pasur ne karriere.”

De Biasi i uron edhe fat Panucit.

Personalisht uroj qe Panuci ta kualifikoje Shqiperine ne Europianin 2020. Ka deshire dhe besoj qe ka nje grup lojtaresh te nivelit te mire. Kristiani eshte nje person inteligjent dhe me ka thene qe do te vije te me takoje qe te diskutojme.” – tha ne fund De Biasi.