Meksikë: Termet 6,6 ballë në brigjet e Loretos

789

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë ndodhi sot në brigjet e Loretos në shtetin e Baja California, në juglindje të Meksikës, njoftoi Instituti Gjeologjik Amerikan. Thellësia e tërmetit ishte 10 km, sipas USGS. nuk ka te dhena per deme dhe te lenduar.

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: