Ministri Çuçi pronar biznesi skafesh “Albanian Sailing Club”, gazetari: Ja nga u buron policëve dashuria

Politika

Gazetari Klodian Tomorri ka publikuar një dokument pronësie të ministrit të Brendshëm Bledi Çuçi.

Me anë të një postimi në Facebook, Tomorri shkruan se dokumenti tregon se Çuçi është pronar i subjektit ‘Albanian Sailing Club’. Në këtë biznes, Çuçi zotëron mjete që jepen për lundrim për turistët. Ndërkohë që Tomorri ka ironizuar skafin me të cilin polici Arjan Tase vrau 7-vjeçaren Jonada Avdia.

Postimi i plotë:

Skafisti i brendshem. Tek ky bordi ka dhe persona me background problematik. Koleget e ministrit dmth. Edhe ju thoni nga u buron policeve dashuria per skafin.