Qipro: Emigrantët dogjën qendrën e pritjes në Kofinou

813

Episodet serioze dhe dëmtimet shkaktuan emigrantë të premten ne mbrëmje në qendrën e pritjes në Kofinou të Qipros.

Në veçanti, rreth 10 emigrantë filluan të përmbysin kazanët e mbeturinave duke shkaktuar dëme. Episodet kanë qenë në qendër për rreth dy javë, por dje gjendja ishte jashtë kontrollit, me emigrantë që qëllonin në pjesë të ndryshme të Qendrës dhe thyen gota duke hedhur gurë tek anëtarët e stafit.  Për episodet, dy 24-vjeçarë u arrestuan.

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: