Rikthehen vatrat e zjarreve ne Greqi

267

Dy vatra zjarresh kanë renë sot në drake ne Malonas në ishullin e Rodos ku marrin pjesë 16 zjarrfikës me 8-të mjete si dhe helikopter, ndërsa Kallamici ne Lefkada zjarri po përballohet me 12 zjarrfikes dhe 6 mjete si dhe aeroplanë. Deri tani nuk ka ndonjë kërcënim për banesat.

Zjrri ne Rodos

Pak minuta më pare, zjarr në zonën e Malonas në ishulli e Rodosit, marrin pjesë 16 zjarrfikës me tete makina  dhe një helikopter.