SHBA: Të paktën 12 të vdekur nga moti i ftohtë dhe i keq

Bota Lajme

Moti i keq në SHBA I ka kushtuar jetën e të paktën 12 njerëzve, ndërsa bora dhe akulli pritet të përhapen të mërkurën dhe në pjesët jugore të vendit, gjë që është mjaft e rrallë. Shërbimi Kombëtar i Motit (NWS) parashikon ardhjen e dëborës dhe shiut të ngrirë në bregun e Atlantikut nga Florida në Karolinën e Veriut.