Tag: , ,

Bien 4.6% të ardhurat nga emigrantët

Emigrantët në Itali, Greqi e vende të tjera u kanë dërguar të afërmve të tyre në Shqipëri 290 milionë euro në 6 muajt e parë të vitit 2016. Kjo shumë...

Emigrantët në Greqi sfidojnë Ramën. (Mbështetje e plotë për Kokëdhimën)

Qindra emigrante jane “rebeluar” me gjithe perpjekjet e gjithanshme, kercenimeve te prera me anen te telefonave, per te sabotuar aktivitetin e Koco Kokedhimes, ky i...

Kokëdhima sfidon Ramën, takim me emigrantët në Athinë

Ky takim me emigrantët në Athinë është konfirmuar edhe nga vetë Koço Kokëdhima, dhe stafi i tij, të cilët po përgatiten që ky takim të jetë i sukseshëm....

Në pikiatë ekonomia shqiptare për vitin 2015

Në pikiatë vazhdon të shkojë ekonomia e vendit tonë. Këto javë po publikohen, njëra pas tjetrës, disa të dhënat ekonomike për vitin e shkuar. Ja edhe...

Çfarë fiton BE nga emigrantët ?

Emigrantët paguajnë1 miliardë euro në vit për të hyrë në Evropë. BE-ja shpenzon një sasi pak a shumë të ngjashme për t’i mbajtur ata larg nga kufijtë...

Kisha Greke: “Emigrantët janë bërë pirg si dele për therje

ATHINË  –  Një reagim i ashpër ka ardhur këtë radhë nga vetë kryepeshkopi  i Kishës Ortodokse të Greqisë, Z. Hieronymos. “Jetët e emigrantëve...

Evropa – Kështjellë, “sulm” ndaj Tokës së mjerë

Trajtimi i emigrantëve dhe refugjatëve si “armik pushtues” është bërë paturpësisht  ideologjia më dominuese nga Evropa, që nga ana e saj po zgjeron...

Emigrantët familjarëve: Mos votoni në 21 Qershor

Sa vjen dhe po ndihet pakënaqësia dhe një indinjimi në një pjesë të emigracionit shqiptar në Greqi ndaj qeverisë aktuale e cila gjatë fushatës elektoriale nuk...

Familjet: Të fillojnë hetimet e vrasjeve të bijve tanë në Greqi

Ka vite që familjet e viktimave shqiptarë të vrarë nga policia greke dhe nga neonazistët, ende nuk kanë marrë zyrtarisht një përgjigje nga Athina zyrtare,...

Greqia heq taksën epronës mbi 300 mijë €

Qeveria e Greqisë ka mbajtur premtimin duke hequr taksën e veçantë mbi pronën me vlerë deri në 300 mijë euro, si dhe mos taksimin e vlerës së pages deri në 12...