Tragjedia që tronditi Shqipërinë/ Reagon ish-deputeti i PS: 4 gjërat që duhen bërë pas masakrës së Vlorës

967

Ish-deputeti i PS-së Namik Dokle ka reaguar në lidhje me masakrën e Vlorës ku mbetën të vdekur 8 persona, mes tyre burra, grad he fëmijë.

Përmes një postimi në ‘Facebok” Dokle flet për 4 gjarat që duhen bërë pas kësaj masakre të rëndë që tronditi Shqipërinë.

Postimi i plotë:

CFARE DUHET BERE PAS MASAKRES TRAGJIKE???

Lajm trondites! Masaker me tete te vrare. Tragjedi e madhe ne familjet e tyre. Dhimbje e pakufi per viktimat.
Cfare duhet bere pas kesaj?
1. Mbledhje e jashtezakonshme e Kuvendit.
2.Ligj i vecante kunder armembajtjes pa leje, me denim fiks, qe te mos mundet asnje gjyqtar ( i “vetinguar” apo i “pavetinguar”) te beje “politike gjyqsore” korruptive.
3. Shperblim per cdo qytetar denoncues te krimit te armembajtjes pa leje.
4.Aksion policor dhe qytetar per dorezimin e armeve pa leje dhe kufizim i atyre me leje.
TE GJITHE BASHKE TE SHPETOJME JETE!

(B.H/Faxweb)
Këtë e pëlqejnë %d blogues: