Vdiq në moshën 87-vjeçare, ylli i Hollivudit Jim Nambors

899

Vdiq në moshën 87 vjeç ylli i Hollivudit Xhim Nambors pasi shëndeti i tij u përkeqësua vitin e kaluar.

Nambor vdiq në shtëpinë e tij në Honolulu, në Havai. Lajmi i vdekjes së tij e konfirmoi bashkëshortja e tij, Stan Kandulandler, duke thënë se ai kishte vuajtur mjaft nga shëndeti i tij në muajt e fundit.

Xhim Nambors ka lindur në Alabama të Shteteve të Bashkuara dhe luajti në producimet kryesore të filmit dhe televizionit, duke pasur si yje të markave të mëdha si Bart Reynolds.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: