Zjarr i madh ne Zakynthos, forca te shumta te sherbimit zjarrfikes

1043

Ne Zakynthos ka shperthyer nje zjarri i madh në fshatin Kalamaki ne zonen e Vrondonero te ishullit. Intensiteti i zjarrit përforcohet nga erërat e forta që fryjnë në zone. Zjarri shpertheu ne vatra prane njeri tjetrit. Ne vendin e ngjarrjes ndodhen forca te shumta te shebimit zjarrfikes si dhe nje helikopter.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: