Category: Aktualitet

MPJ reagon ndaj deklaratës së MPJ të Greqisë për incidentin në Himarë

ATSH- Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Shqiperisë ka reaguar sot ndaj deklaratës së Ministrisë së Punëve të Jashtme të Greqisë, në lidhje me...

Rekord historik, pasaportat shqiptare ndërrohen 6 herë në 25 vite të fundit

Focus News  /  Një gjë është e qartë që brenda 25 vjetesh pasaportat biometrike janë ndërruar 5 herë dhe kjo e fundit shkon në 6 herë, pra një rastësi?...

Arrestimi i Roshit, jehonë edhe në SHBA

Arrestimi i kryebashkiakut të Kavajës, Elvis Roshi, ka bërë jehonë edhe në mediat ndërkombëtare dhe në rrjetin e madh televiziv amerikan, “Fox News”. Ata...

Unioni i Gjyqtarëve reagon pas akuzave të Tahirit: Sjellje e papranueshme dhe e përsëritur.

Unioni i Gjyqtarëve ka reaguar pas akuzave të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri për gjyqtarin që pezulloi nga detyra Haki Çakon, duke e quajtur gjyqtarin Arjan...

Tahiri : Do ju trondisim nga themelet

Gjyqtari që dha vendimin për lirimin e Haki Çakos ka liruar vrasës e përdhunues. Në aktivitetin për 1-vjetorin e Komisariatit Dixhital, ministri Tahiri iu rikthye...

Skandalet në përgjim, pezullohet kreu i Policisë së Shtetit, Haki Çako

Hetimet e nisura mbi dyshimet për përgjime të paligjshme të Policisë së Shtetit me një pajisje të sjellë nga misioni italian Inteforcë në Shqipëri, çojnë...

Rama “braktis” Rroshin!

Focus News /  Rama është dorëzuar dhe më në fund duke braktisur kreun e bashkisë në Kavajë, me  justifikimn se, respektojmë ligjin, s’mbrojmë askënd....

Na pikëllove të gjithëve, shpirti juaj u prehtë në paqe!

Shpëtim ZINXHIRIA  /  Ndahet nga jeta gazetari Ramadan Bizga. Më datën 28 Maj të 2016 në Athinë është ndarë nga jeta gazetari i njohur Ramadan Bizga nga një...

Përgjimet, Ardian Çipa pyetet në prokurori

Zëvendesdrejtori i përgjitshëm i Policisë së Shtetit, Ardian Çipa, është zyrtari i parë i cili është thirrur në prokurori për të dëshmuar në lidhje me...

Çako: nuk ka asnjë pajisje përgjimi; Ajazi: Pajisja është, por nuk e di nëse është përdorur

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi para Komisionit të Sigurisë për çështjen e pajisjes së përgjimit, duke deklaruar se “Policia e Shtetit,...