Category: Lajme

Topi sulmon Ramën dhe Berishën: Po kërkoni të saldoni bipolarizimin

“PD-ja, PS-ja dhe klanet mediatike të tyre, në analizat politike për zgjedhjet e Qershorit, parashikojnë 2013-ën duke u bazuar në situatën e 2009-ës”....

Spahiu: Berisha ka marrë peng vendin, ta rrëzojmë

Kreshnik Spahiu, sot nga Lushnja ka akuzuar kryeministrin si diktator i cili ka marrë peng vendin. Kreu i Aleancës Kuqezi, i ka bërë thirrje partive në koalicion me...

SHBA: Para 23 qershorit do rikthehet konflikti i ashpër

Ndaresitë e brendshme politike dhe ato etnike, do të përbëjnë rrezikun më të madh për Ballkanin Perëndimor për vitin 2013. Ky është vlerësimi i agjencive...

Shtohen azilkërkuesit, BE shpall 75 mijë shqiptarë të padëshiruar

Rreth 75 mijë shqiptarë janë shpallur persona të padëshiruar për vendet e Bashkimit Europian, për shkak të thyerjes së rregullave të emigrimit dhe veprimtarive...

Rihanna i rikthehet turit

...

Studimi: Shqetësim dhe ankth për ndryshimet klimaterike

Në një ferr ka filluar të kthehet planetin sipas hulumtimeve nga një ekip ndërkombëtar i shkencëtarëve, rekord i lartë i temperaturave për shkak të...

Mullahët e Iranit akuzë padie Hollywoodit për filmin “Argo”

Në teatrin  Teheran të Iranit mullahët së bashku me kritikët e filmit ndoqën filmin e regjisorit Ben Affleck “Argo” fitues me i çmimit e Oskar. Më pas,...

Erdogani në spital krijon panik në Turqi

Një panik të madh ka shkaktuar në Turqi lajmi se Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan është sëmur papritur. Paniku kishte të bënte me një kujtesë ku më pare...

Shkencëtarët zbulojnë yllin më të afërt të Tokës

Që nga 1916 astronomët ishin për të zbuluar  yjet fqinje të Tokës. Bëhet fjalë për një sistem i dyfishtë yll “dwarfs kafe”, që është larg...

Vdiq njeriu që donte të vriste Hitlerin

Ai vdiq në moshën 90 vjeçare, në shtëpinë e tij në Mynih, Ewald-Heinrich von Kleist, një toger ish në ushtrinë gjermane, i cili mori pjesë në...