redaksi focusnews

Nishani – Ramës dhe Bashës: Koha të uleni në tryezë, kriza është shqetësuese

Gjatë ditës së sotme, presidenti i Republikës ende në detyrë Bujar Nishani i ka bërë thirrje opozitës që të ulet në një tryezë për bisedime me qëllim që...

KQZ miraton 24 qendra për numërimin e votave në katër qarqe

Janë miratuar ditën e sotme nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve, 24 qendra për numërimin e votave për zgjedhjet e 18 qershorit. Bëhet e ditur se miratimi i këtyre...

I kërkoi Nano të mos hynte në zgjedhje? Duka tregon bisedën me ish-kryeministrin

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar sot për “Panorama” bisedën me ish­kryeministrin dhe liderin e Paratisë Socialiste, Fatos Nano. Duka pranon takimin e...

Basha: Pazari Rama-­Meta për presidentin kushtoi 35 mln euro

Nga çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Edi Rama dhe kreun e Kuvendit në largim, Ilir Meta, se kanë bërë pazar...

A voton Nishani nëse PD bojkoton zgjedhjet? Përgjigjet presidenti

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, deklaron se nuk do të votojë në zgjedhjet e ardhshme parlamentare. Në një intervistë për gazetarin Enkel Demi, në...

Ja përse ZGJIDHJA mbështetet nga emigrantët!

Nga Shpëtim Zinxhiria Një e treta e popullit shqiptar , ose më saktë 32.5% jetojnë jashtë vendit, ku në prag zgjedhjesh gjithmonë ka sjellë interes nga politika...

Pse nuk është Alfred Peza në listën e PS-së? Ja sqarimi i Spiropalit

Kandidatja për deputete e Partisë Socialiste, Elisa Spiropali, është shprehur se, Alfred Peza ka kërkuar të mos kandidohet si deputet derisa të përballet me...

Sot dalin përgjigjet e Lotarisë amerikane, si të kontrolloni nëse jeni fitues

Duke nisur nga sot, të gjithë aplikantët e regjistruar të programit të llotarisë DV­2018 mund të kontrollojnë statusin e tyre nëse janë përzgjedhur fitues....

Goditet banda e tutorëve shqiptarë në Itali, prostituta rezultoi me HIV

Policia e Pescares në Itali ka goditur një oraganizatë të përbërë nga shqiptarë dhe rumunë, e specializuar në shfrytëzim prostitucioni. Mediat italiane...

“Nuk e kisha menduar zgjedhjen time pa opozitën në Parlament”

Kryparlamentari rrëfen për herë të parë krizën politike dhe negociatat me ndërkombëtarë, çfarë pranoi Rama në negociata dhe pse u detyra që të bëhej kreu...