redaksi focusnews

Nisin negociatat me aleatët e Bashës? Sekretari i Ramës takim “kokë më kokë” me Mediun

Kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu është parë sot në kafe me sekretarin e përgjithshëm të Kryeministrisë, Ëngjël Agaçin. Nga një foto e siguruar nga...

Lila e mbyll me gol te Pas Janina

Fundjavë fantastike për futbollistët shqiptarë që luajnë në Europë. Andi Lila dhe Ergys Kace lanë shenjën e tyre në kampionatin grek me nga një gol të...

S’keni dokumente qëndrimi në Greqi? Vjen një lajm i mirë për të gjithë emigrantët

Emigrantët në Greqi që nuk kanë dokumente të rregullta qëndrimi, mund të shfrytëzojnë një shans për legalizimin e tyre. Nëse ata përmbushin disa kushte të...

Rrëfimi i Dritan Priftit: Kam një vit që luftoj me një sëmundje agresive

Ish-­deputeti Dritan Prifti , nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”, rrëfen se nuk mund të garojë në këto zgjedhje për shkak të gjendjes së...

Tre anëtarë të KQZ­së akuzojnë Denar Bibën, kundër afateve për listat e zgjedhjeve

Përmes një deklarate për shtyp tre anëtarë të KQZ-­së, Hysen Osmanaj Klement Zguri, Vera Shtjefni, deklarojnë se afati i fundit i regjistrimit të listave ishte...

Dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, si do seleksionohen fituesit

Nga Neritan Gjergo Fituesit e lotarisë amerikane këtë vit do të shpallen, duke nisur nga nesër ora 18:00, ndërsa të gjithë ata që kanë aplikuar duhet të kenë...

“Po më vdes gruaja nga kanceri, spitali më thotë të shkoj ta blej ilaçin në farmaci”

Gruaja i dergjet në shtrat dhe i ka ditët e numëruara. Por institucionet i thonë ta blejë vetë ilaçin ku të mundet nëpër farmaci. Ia kanë bllokuar edhe numrin...

Trump: Në 100 ditë kemi ndërmarrë hapa historikë

Për 100 ditët e para në detyrë, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë...

“Gardisti i 21 janarit në listat e PS?”, flet për herë të parë Edi Rama

Edi Rama ka folur për herë të parë mbi figurën e Agron Malajt, drejtorit të OSHE-­së dhe kreut lokal të PS­së në Mat. Një komentues ka replikuar me kreun e...

Basha mbledh krerët e PD-së në rrethe, zbulohet skenari i mosbindjes civile

Kryetari i Parti­së Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim urgjent kryetarët e demokratëve në rrethe. Bëhet e ditur se ky takim është bërë...