Category: Lifestyle

Ja si të kemi një nxirje perfekte në verë

Është verë, sezoni i plazhit sapo ka filluar dhe të gjithë duam që në këtë stinë të nxihemi sa më shpejt, por në mënyrë të shëndetshme pa vënë në...

Qershia, shija që na bën të ndjehemi mirë

Qoftë forma e tyre e vogël, dhe e rrumbullakët, apo ngjyra mjaft tërheqëse, që na çon në fëmijëri. Qershitë, më shumë se një frut janë shija e sezonit....

Kujdes në pishina, shumimi i këtij paraziti na vë në rrezik

Pishinat sapo janë hapur. Jo të gjithë kanë mundësinë që të udhëtojnë në vende bregdetare, për të kaluar fundjavat e verës, prandaj edhe pishinat ngelen...

Mrekullohuni me këto imazhe fantastike, bota është e bukur

Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

I përdorur mjaft në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë e lëkurës, për ritet fetare dhe në përgatitjen e ushqimeve, uji i trëndafilit...

Pritën 17 vjet për një fëmijë, por u bënë me 6

Një spital në Virginia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës bën të ditur se kanë lindur gjashtënjakë, tre djem dhe tre vajza. VCU Medical Center në Richmond,...

8 mënyra si të “ndaheni” nga duhani

Ndoshta gjatë netëve të ftohta një cigare mund ta bëj më të ngrohtë, por paratë e shpenzuar për të tashmë janë shumë të kripura. Në të vërtet ky...

Shenjat që tregojnë se jeni më i zgjuar se normalisht

Shpeshherë ndodh që njerëzit ta pyesin veten nëse janë më inteligjent se zakonisht. Por për ta ditur këtë, ka shenja për të cilat, ndoshta ju vetëm nuk jeni...

Vlerat “magjike” të mjaltit dhe kanellës

Një nga kombinimet më të fuqishme të vlerave është ai i mjaltit me kanellën. Ato janë dy ushqime të shëndetshme që përmbajnë vitamina dhe minerale që na...

Magjia e make up (FOTO)

Një artiste nga Sideny, Sarah Laidlaw ka dëshmuar edhe njëherë fuqinë transformuese të make up. Ajo, e cila fitoi titullin australian “Make Up Artist of the...