Category: Lifestyle

Eurovision 2022: Spanja dërgon këngëtaren shqiptare Eleni Foureira në garën muzikore

Eurovizioni i këtij viti do të mbahet në Torino të Italisë dhe përgatitjet tashmë kanë filluar. Pak ditë më parë, në Palazzo Madama madhështore u hodh...

Nga 1 nëntori WhatsApp do rresht së funksionuari në këto celularë…!

Nëse jeni duke përdorur një celular të vjetër ka ardhur koha për ta ndryshuar atë. Nga 1 nëntori aplikacioni WhatsApp nuk do të jetë i aksesueshëm për 43...

Artistët e famshëm do të kryejnë koncerte të drejtpërdrejta në betejën kundër COVID-19

Qëllimi i tyre është të mbështesin Fondin e Solidaritetit të krijuar nga OBSH dhe KB Artistët e muzikës bashkojnë forcat me Organizatën Botërore të...

Salma Hayek: Burri i saj do të dhurojë 3 milion maska për të luftuar koronarin

Burri i Salma Hayek, François-Henri Pinault dhe grupi i ndërmarrjeve të saj Kering, kanë njoftuar se do të blejnë 3 milion maska nga Kina për t’u dhuruar...

Chiara Ferragni dhuron të ardhurat nga koleksioni i saj në luftën kundër koronavirus!

Chiara Ferragni që nga momenti i parë përmes mediave sociale u bëri thirrje njerëzve që të qëndrojnë në shtëpi që të mos infektohen me koronavirus. Përmes...

Rihanna dhuroi pesë milion dollarë për luftën kundër koronavirusit!

Këngëtarja Pop dhe Fondacioni R&B Foundation Rihanna, Clara Lionel Foundation (CLF) ka dhuruar pesë milion dollarë për organizata të ndryshme për të...

Demi Rose Mawby është “mbretëreshë” seksi e Britanisë së medias sociale

22-vjeçarja është konsideruar nga disa Kim Kardashian i Britanisë për trupin e saj të ekzagjeruar dhe paraqet seksi Ajo është vetëm 22 vjeçe, por ajo bën...

David Letterman nderohet për kontributin e tij në kulturën amerikane

David Letterman, transmetuesi televiziv veteran amerikan, i cili mban rekordin e reklamës televizive më të gjatë në historinë amerikane, u nderua të dielën për...

Polici nga Brazili, më seksi në botë

Mund të shikoni ndonjëherë gratë të veshin veshje që i përshtatet në punën e tyre dhe ju nuk mund ta imagjinoni se sa të ndryshme janë pa to. Një shembull...

Demi Rose nuk di të ndalet, nudo në Greqi

Ish e dashura e Tyga-s, Demi Rose çdo ditë e më shumë po merr vëmendjen e mediave rozë me format e saj dhe jo më kot. Dy ditë më parë, ajo tregoi linjat e saj...