Coronavirus/GREQI : Vdiq ish-ministri i Shëndetësië Dimitris Kremastinos

343

Lajmin për vdekjen e tij e bëri të ditur Ministri i Shëndetësisë Vassilis Kikilias.

Sot në mëngjes pas një beteje pre një muaj e gjysëm me coronavirusin në spitalin Evangelismos në Athinë, vdiq në moshën 78-vjeçare Dimitris Kremastinos. Ai ishte mjeku personal i Andreas Papandreou, profesor i kardiologjisë dhe ish-ministër i Shëndetësisë në qevrinë PASOK. Ai kishte një karrierë të pasur në shkencë dhe politikë.