Gjosha: Çfare po i detyron shqiptaret qe te largohen nga vendi

338

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha përmes një postimi në ‘Facebook’ ngriti në fokus shqetësimin se papjekuria e politikës po detyron shqiptarët që të largohen nga vendi.

Sipas saj, prioriteti kombëtar i LSI-së është që t’u kthejë shqiptarëve shpresën për stabilitet politik dhe ekonomik.

Papjekuria e politikës po i detyron shqiptarët të largohen nga vendi. Prioriteti ynë kombëtar duhet të jetë rikthimi i shpresës nëpërmjet stabilitetit politik dhe ekonomik. Shqiptarët i përkasin Shqipërisë, dhe ata janë të vetmit që mund të sjellin ndryshim dhe zhvillim!”, shkruan Gjosha.