Greqi : 25-vjeçarja shqiptare goditi me thikë rivalin e saj romantik (Video)

Greqi

 

Në pranga drejtohet në Gjykatën e Selanikut 25-vjeçarja shqiptare që sulmoi me thikë dhe plagosi rëndë një 27-vjeçare të cilën e akuzoi se donte të kryente marrëdhënie seksuale me bashkëshortin e saj.

Gruaja ka rrëfyer aktin e saj pas arrestimit dhe pritet që brenda një kohe të shkurtër të dalë në prokurori, i cili do ta ndjekë penalisht për aktin e saj.


Autori dyshohet se e ka pritur 27-vjeçaren teksa ajo ishte nisur për në shtëpi, në zonën e Pylaias, duke arritur ta godasë me thikë në bark dhe në shpatull. Viktima e sulmit ka kërkuar ndihmë në shtëpinë e motrës së saj ndërsa 25-vjeçarja është arrestuar menjëherë më pas nga policia. Viktima e sulmit po trajtohet në spitalin Papageorgiou.

Njoftimi i policisë :

Reagimi dhe mobilizimi i menjëhershëm i punonjësve të policisë së Departamentit të Policisë Pylaia-Hortiatis ndaj një telefonate nga Qendra e Veprimit të Menjëhershëm për një incident me dëmtim të mundshëm të një personi nga një objekt i mprehtë në zonën e tyre të përgjegjësisë, ka çuar në hetimin e tentativë vrasjeje ndaj një 27-vjeçareje, me identifikimin dhe arrestimin e më pas autorit.

Bëhet fjalë për një të huaj 25-vjeçare, e cila pasditen e sotme (18-08-2022), në zonën e Pylaias, ka ndjekur bashkëkombasin e saj 27-vjeçar, e cila po shkonte në këmbë për në shtëpinë e saj dhe e ka plagosur në barku dhe shpatulla me një objekt të mprehtë.

Viktima është arratisur për ndihmë në shtëpinë e motrës së saj e cila ndodhej në një rrugë anësore, ndërsa autori është pikasur në vendngjarje nga efektivët e policisë, të cilëve u ka rrëfyer aktin e saj.

Stacioni i EKAV-së e ka transportuar 27-vjeçaren në spitalin e gatishmërisë, ku po trajtohet. Është konfiskuar instrumenti i krimit dhe bëhet fjalë për një thikë.