Greqi / 250 refugjate bllokojne autostraden Egnatia

767

Refugjatët bllokojne per dy ore autostraden Egnatia, në shenjë proteste ndaj kushteve të jetesës në kampin e Diavata.

Përafërsisht 250 refugjatë kishin filluar marshimin nga ish-kampi “Anagnostopoulou” ne rrugën e vjeter Kombëtare Selanik Rrugor – Kilkis dhe me pas kane bllokuar për dy ore autostraden Egnatia ne të dy drejtimet.

Pasdite, refugjatët hapën rrugën, por mbetën të përqëndruar në pikën ku u larguan pak kohë më parë.

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: