Greqi, tërmet 4,1 Richter

877

Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter ndodhi të premten në orën 12:10 në një zonë detare në brigjet e Hydra, sipas një studimi paraprak nga Instituti Gjeodinamik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Fokusi i dridhjeve është vendosur në 30 km në verilindje të ishullit dhe thellësia e saj fokale në 118 km. Nuk ka te dhena per demtime dhe te lenduar…
Këtë e pëlqejnë %d blogues: