Greqi/ Tre kufoma u gjetën në më pak se 24 orë në plazhet e Rodosit

389

Pas trupit të njeriut të gjetur të shtunën pasdite (6/4) mes Afandou dhe Kolymbia, ku mendohet te jete emigrant pasi ne xhepin e tij ju gjet nje kartë telefoni turke, ndërsa sot të dielën në mëngjes (07/04) një tjetër u gjet në Glystra Afandou gjithashtu dhe një në Faliraki. Sipas rodiaki.gr, njeriu që u gjet këtë mëngjes në Faliraki kishte veshur një xhaketë të zezë dhe një kostum të zi, ndërsa trupi i gjetur dje ishte rreth 1.80 metra fizik normal, veshur pantallona të zeza , rrip të zi, këpucë të zeza sportive, këmishë të bardhë. Hetimet po  kryhen nga Autoriteti Qendror i Portit të Rodosit, ndërsa trupat e tyre do të transferohen për shqyrtim nga mjeku ligjor.