GREQI/ Vritet boksieri 35-vjeçari Harris Kontogiorgis

Sot në mbrekje rreth orës 18 , dy persona që lëviznin me motoçikletë qëlluan jashtë një palestre dhe vranë boksierin 35-vjeçar, Harry Kontogiorgis.

Pak pas orës 6 të pasdites së së hënës, boksieri 35-vjeçar, Haris Kontogiorgis, ka rënë i vdekur jashtë një palestre boksi në Galatsi.

Siç thanë dëshmitarët okularë për NEWS 24/7, janë dëgjuar pesë të shtëna. Sipas tyre, dy persona të hipur në motoçikletë kanë qëlluar Harry Kontogiorgis teksa po hynte në palestrën e boksit, në rrugën Ekavis.

Në vendngjarje janë gjetur forca të forta të Policisë dhe persona të Departamentit të Krimeve kundër Jetës në Sigurimin e Atikës. Kontogiorgis ishte disa herë kampion i Greqisë në boksin amator.