Në 2021 del në treg makina që ecën vetë

1545

Makina e tipit BMW që njihet për teknikën e saj të avancuar dhe do të dalë në treg në 2021.

Kompania i ka vënë emrin iNext, dhe do të surpizojë pasi është i projektuar me pajisje elektronike që e bëjnë të ecë vetë, pa patur nevojën e një shoferi. Sipas pamjeve, duket se iNext do të ketë një pamje të vecantë sepse mban ngjyrë floriri duke mbuluar rrotat dhe ka hapje të dyerve nga lart. Ndërkohë, është njoftuar se makina elektronike i3 do të jetë në treg në 2019, ndërsa në 2020 do të vijë X3 që është version i parë EV.

Burimi:Oranews
Këtë e pëlqejnë %d blogues: