PBDKSH: Dënojmë ashpër zgjedhjen e Kryeprokurores në shkelje të Kushtetutës.

1091

Sot Koza Nostra ne bashkpunim me dyshen Rama &Tahiri i ben atentat Kushtetutes dhe Demokracise ne vend.

Zgjedhja e kryeprokurores kukull e njeansheme ku aktoret e kesa palaçolleku ishin nje grup deputetesh te paskrupullt ndaj vendit dhe rreformes ne Drejtesi.T e mendosh se kjo prokurore e zgjedhur nga njerez me konflikt interesi si Rama,Tahiri,Çuçi, Felja dhe Hyska dhe shum deputet e ish deputet  dhe bandat e droges dhe trafikut njerezor eshte nje kthim pas ne komunizem, ku lulezonte diktatura dhe trafiku.

Denoi ashper seancen e sotme te turpit e mbajtur ne nje atmosfe e papranueshme, ku u shkel rende Kushtetuta, duke votuar me pak dhe jo me 84 vota siç e parashikon ligji dhe Kushtetuta e vendit , duke mos prit krimin e zyres se posaçme siç e ka ligji i reformes ne ndrejtesi ku Prokurori Pergjitheshem e zgjedh KLP dhe jo disa bandit te veshur me mandat deputetit te blere me leket e hashashit dhe droges.

Largimi i noterit te politikes, Adriatik Llalla, dhe zgjedhja e nje kukulle pa goje e pa vesh se mend zduhet te ket fare simas politikes eshte nje dite e zeze per Shqiperine dhe shqiptaret, prandaj i bej thirrje faktorit nderkomtare ta rishikoje kete vendim duke e shpallur te jashteligjeshem kete prokuror (noter te ksaj qeverie). Zgjohuni Shqiptare dhe ta rrezojme këte band nga pushteti.

Kryetari BASHKiMIT DEMOKRISTIAN SHQIPETAR

EDUART NDOCAJ

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: