redaksi focusnews

Tre anëtarë të KQZ­së akuzojnë Denar Bibën, kundër afateve për listat e zgjedhjeve

Përmes një deklarate për shtyp tre anëtarë të KQZ-­së, Hysen Osmanaj Klement Zguri, Vera Shtjefni, deklarojnë se afati i fundit i regjistrimit të listave ishte...

Dalin përgjigjet e lotarisë amerikane, si do seleksionohen fituesit

Nga Neritan Gjergo Fituesit e lotarisë amerikane këtë vit do të shpallen, duke nisur nga nesër ora 18:00, ndërsa të gjithë ata që kanë aplikuar duhet të kenë...

“Po më vdes gruaja nga kanceri, spitali më thotë të shkoj ta blej ilaçin në farmaci”

Gruaja i dergjet në shtrat dhe i ka ditët e numëruara. Por institucionet i thonë ta blejë vetë ilaçin ku të mundet nëpër farmaci. Ia kanë bllokuar edhe numrin...

Trump: Në 100 ditë kemi ndërmarrë hapa historikë

Për 100 ditët e para në detyrë, presidenti Trump renditi para një turme entuziaste një sërë veprimesh të ndërmarra, duke thënë se koha e tij në detyrë...

“Gardisti i 21 janarit në listat e PS?”, flet për herë të parë Edi Rama

Edi Rama ka folur për herë të parë mbi figurën e Agron Malajt, drejtorit të OSHE-­së dhe kreut lokal të PS­së në Mat. Një komentues ka replikuar me kreun e...

Basha mbledh krerët e PD-së në rrethe, zbulohet skenari i mosbindjes civile

Kryetari i Parti­së Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur sot në një takim urgjent kryetarët e demokratëve në rrethe. Bëhet e ditur se ky takim është bërë...

Koço Kokëdhima: Stop koncesionit të ri të analizave shëndetësore

Themeluesi dhe drejtuesi i lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima, ka reaguar pas vendimit të djeshëm të Ministrisë së Shëndetësisë. Kokëdhima thekson se Rama i...

Basha i vendosur deri në fund: Beteja jonë është për qeveri teknike, tonelatat e drogës…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk është lëkundur nga deklaratat e lëshuara sot nga ana e ministrit të Jashtëm të Gjermanisë Sigmar Gabriel se...

Çfarë po kurdis Putini? Dërgon dy luftanije në kanalin e La Manshit

Tensionet ndërkombëtare janë rritur goxha gjatë kohëve të fundit. Më së pari tensionet janë shtuar mes Rusisë dhe SHBA-ve, por se në lojë ka hyrë tashmë...

Ronaldo rekordmen, i jep dy shuplaka Bayernit

Nga Klevis Deda Skuadra e Real Madrid ka arritur një fitore me mjaft vlera përballë Bayernit në “Allianz Arena”. Galaktikët përmbysën avantazhin e bavarezëve...