Selanik: Plagosin me thikë emigrantin…!

291

Ngjarrja ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23.30 në Sheshin Agios Georgios në qendër të Selanikut, ku disa të panjohur kanë goditur me thikë një emigrantë të paidentifikuar, raportojne mediat e vendit fqinjë.

Sipas policisë, autorët e krimit i rrëmbyen një shumë parash dhe të gjitha dokumentet e tij personale. Burri i plagosur është dërguar me ambulancë në spitalin EKAB në spitalin Jorgo Papanikolau. Autorët e sulmit të përgjakshëm arritën të shpëtojnë dhe po kërkohen nga policia.