Category: Greqi

Greqi, rebelohen emigrantët, katastrofë dhe sulme me sopatë ndaj policisë

Në kampin  hot-spot mbahen mbi 650 afgane dhe pakistaneze. Pasi kanë sulmuar policinë, atëherë ata kanë shkatërruar zyrën etavolinë e pritjes, por u desh...

SEPUTI, kompania shqiptare më e suksesshme në Greqi

Roland BADENI  /  Kompania SEPUTI  vazhdon historitë e suksesit në sektorin e ndërtimit dhe ecën drejt një të ardhmje të ndritur për bazat e kompanisë duke u...

Vrasja në Greqi- Indentifikohen vrasesit e Bledar Terpollarit, 2 prej tyre në pranga

Policia greke ka identifikuar tre autoret e vrasjes se Bledar Terpollarit në Igumenicë të Greqisë. Mediat raportojnë se vrasësi kryesor dyshohet të jetë bariu...

Putin viziton Athinën

Focus NEWS  /  Vizita në Greqi e liderit të fuqishëm Vladimir Putin, lë hapësirë për bashkëpunim, veçanërisht në sektorin e energjisë, bëjnë të ditur...

Greqia “mbyll” kufijtë me Shqipërinë

                          Focus News  /   Sot të gjitha pikat doganore mes Shqipërisë dhe Greqisë...

Greva , Dogana Kapshticë nuk do të punojë për 48 orë

Pika e Kalimit Kufitar të Kapshticës do të ketë një ndërprerje pune dy ditore, duke nisur nga ora 7:00 e mëngjesit të së premtes deri në orën 7:00 të...

Paratë fund – boshatisen arkat

Greqi – Me një zbulim shumë të rëndësishëm ka bere gazeta vendase “Agora” që del neser ditën e Premte. Sipas publikimit të këasj gazete, “dy...

Nën mikroskopin e sigurimit të shtetit grek, 30 studentë shqiptarë

Nga burimet zyrtare të publikuara nga sherbimet sekrete greke bëhet e ditur se 30 studentë shqiptarë që ndjekin studimet në Greqi, janë vënë në mikroskopin e...

Kush po shkon kryeministri grek Tcipras ?

Greqia si asnjëherë tjetër ndodhet sot në një udhëkryq, aq sa kryeministri i vendit Alexis Tcipras u ka bërë thirrje liderëve të forcave politike, si rezultat...

Nëna e kryeministrit grek Tcipras: E çmëndën fëmijën tim

Kështu është shprehur nëna e kryeministrit grek A. TCIPRAS , një shoqes së saj në një dyqan pastiçerie në sheshin e Drosias, në perfieri disa km larg...