Category: Lifestyle

Demi Rose Mawby është “mbretëreshë” seksi e Britanisë së medias sociale

22-vjeçarja është konsideruar nga disa Kim Kardashian i Britanisë për trupin e saj të ekzagjeruar dhe paraqet seksi Ajo është vetëm 22 vjeçe, por ajo bën...

David Letterman nderohet për kontributin e tij në kulturën amerikane

David Letterman, transmetuesi televiziv veteran amerikan, i cili mban rekordin e reklamës televizive më të gjatë në historinë amerikane, u nderua të dielën për...

Polici nga Brazili, më seksi në botë

Mund të shikoni ndonjëherë gratë të veshin veshje që i përshtatet në punën e tyre dhe ju nuk mund ta imagjinoni se sa të ndryshme janë pa to. Një shembull...

Demi Rose nuk di të ndalet, nudo në Greqi

Ish e dashura e Tyga-s, Demi Rose çdo ditë e më shumë po merr vëmendjen e mediave rozë me format e saj dhe jo më kot. Dy ditë më parë, ajo tregoi linjat e saj...

Ja si të kemi një nxirje perfekte në verë

Është verë, sezoni i plazhit sapo ka filluar dhe të gjithë duam që në këtë stinë të nxihemi sa më shpejt, por në mënyrë të shëndetshme pa vënë në...

Qershia, shija që na bën të ndjehemi mirë

Qoftë forma e tyre e vogël, dhe e rrumbullakët, apo ngjyra mjaft tërheqëse, që na çon në fëmijëri. Qershitë, më shumë se një frut janë shija e sezonit....

Kujdes në pishina, shumimi i këtij paraziti na vë në rrezik

Pishinat sapo janë hapur. Jo të gjithë kanë mundësinë që të udhëtojnë në vende bregdetare, për të kaluar fundjavat e verës, prandaj edhe pishinat ngelen...

Mrekullohuni me këto imazhe fantastike, bota është e bukur

Uji i trëndafilit, rituali antik i bukurisë

I përdorur mjaft në Indi dhe në vendet arabe si një ilaç bazë për rininë e lëkurës, për ritet fetare dhe në përgatitjen e ushqimeve, uji i trëndafilit...

Pritën 17 vjet për një fëmijë, por u bënë me 6

Një spital në Virginia të Shteteve të Bashkuara të Amerikës bën të ditur se kanë lindur gjashtënjakë, tre djem dhe tre vajza. VCU Medical Center në Richmond,...