redaksi focusnews

Zbulohet terroristi i dyshuar në Stokholm

Zëvendësprokurori i Suedisë Hans Ihrman ka thënë se raportet nga vendi i ngjarjes dëshmojnë në mënyrë shumë të qartë se personi kryesor i dyshuar për...

Kokëdhima takon Bashën: Të kapërcejmë krizën përmes dialogut

Kreu i lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima ka takuar  kreun e PD, Lulzim Basha. Në përfundim të takimit, Kokëdhima sqaroi se u diskutua për krizën politike dhe...

Kompensimi fizik i pronarëve, kriteret e tokat që do të ndahen

Nga Neritan Gjergo Agjencia e Trajtimit të Pronave ka publikuar listën e objekteve që do të shërbejnë për kompensimin fizik, pas inventarizimit të pronave në...

Trump godet Sirinë: Nuk lejojmë armët kimike kundër popullsisë civile

Nga Bledar Hoti Shtetet e Bashkuara ndërmorën një goditje me raketa në Siri, si kundërpërgjigje ndaj sulmit me armë kimike të ditës së martë, për të cilin...

Përleshje me armë mes dy grupeve në lokal, tre persona përfundojnë në spital

Nga Fatos Salliu Një përplasje me armë mes dy grupeve ka ndodhur dje në një lokal në Elbasan. Nga kjo përleshje kanë mbetur të plagosur tre persona. Ngjarja...

Zhduken 28 dokumente top­-sekret nga kasaforta e Policisë

Nga Nikoleta Kovaçi Prej disa ditësh prokuroria ka nisur hetimet në lidhje me një referim që është kryer nga një drejtori e posaçme në Ministrinë e Brendshme....

PD hap thasët, paguan 75 mijë dollarë për zgjedhjet një lobist amerikan

Nga Isuf Kurtaj Në kohën kur Partia Demokratike ka bojkotuar parlamentin dhe vijon protestën për disa javësh në bulevardin qendror para kryeministrisë, përmes...

Takimi Rama-Basha, mision i pamundur

Edhe pse koha për dialog nuk pret, kryeministri dhe kreu i opozitës vazhdojnë avazin e vjetër duke lëshuar në distancë deklarata me të njëjtën retorikë....

Petrit Vasili: Nëse ka vullnet, zgjedhjet mund të shtyhen

Nga Erneta Shevroja Lëvizja Socialiste për Integrim nëpërmjet Petrit Vasilit ka hedhur një tjetër alternativë që lidhet me zgjedhjet. Përpos “Qeverisë së...

Shpërthim i fuqishëm me tritol në një gurore të Fushë-Krujës

  Një shpërthim ka ndodhur përpara disa çastesh në një gurore në Fushë-Krujë. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Borizan ku janë vendosur 200 gram tritol....